19012018

Zpět Jste zde: Home Ekonomika Podle Camerona odchod z EU ohrozí ekonomiku a bezpečnost Británie

Podle Camerona odchod z EU ohrozí ekonomiku a bezpečnost Británie

13 DCBritský premiér David Cameron v Dolní sněmovně důrazně obhajoval nově vyjednanou dohodu s Evropskou unií a zasazoval se o odmítnutí odchodu země z EU v červnovém referendu. Prohlásil, že případné vystoupení z unie ohrozí nejen ekonomiku, ale i bezpečnost Británie.

"Opuštění Evropy ohrozí naši ekonomickou a národní bezpečnost," prohlásil ministerský předseda. Z tohoto důvodu také vyzval voliče, aby 23. června v referendu hlasovali pro setrvání v Evropské unii. Ti, kdo obhajují odchod, podle něj neřekli, jaká rizika s sebou tento "skok do neznáma" nese.

Odchod "by mohl pracujícím lidem v nadcházejících letech ublížit", varoval. V této souvislosti také prohlásil, že země stojí před volbou "stát se ještě větší Británií" setrváním v unii, nebo vystoupením "skočit do temnoty".

Zopakoval výhody, které podle něj Británie dojednanou reformní dohodou získá. Spojené království bude "bezpečnější a silnější", slíbil. "Odchodem z EU se můžeme na krátko cítit víc nezávislejší," poznamenal, ale hned dodal, že pro Británii "bude lepší bojovat zevnitř".

Odmítl spekulace o nějakém případném druhém referendu o členství v EU, až Britové za čtyři měsíce rozhodnou o odchodu. Zvrátit už zahájený mechanismus vystoupení z unie by bylo obtížné. Upozornil přitom, že pokud by jednání neskončila do dvou let, mnoho současných výhod členství Británie v unii by automaticky pominulo.

Cameron se dnešním proslovem v Dolní sněmovně snažil přesvědčit ke změně názoru i stovku svých konzervativních poslanců, kteří dali najevo, že podporují odchod z EU. Starosti mu více než kdo jiný dělá vlivný starosta Londýna Boris Johnson, který v neděli podpořil opuštění unie. Míněním tohoto konzervativního politika se podle průzkumů nechá ovlivnit hodně britských voličů.

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek