ne19112017

Zpět Jste zde: Home Ekonomika Vedení ČSSD schválilo, že si strana vezme úvěr 338 milionů korun

Vedení ČSSD schválilo, že si strana vezme úvěr 338 milionů korun

15 CSSDVedení sociální demokracie schválilo, že si strana vezme úvěr výši 338 milionů korun. Chce tak zaplatit 337 milionů Zdeňku Altnerovi. Podle rozsudku tak musí učinit do pondělí. Předsednictvo strany také projednalo úsporná  opatření, ke kterým bude muset strana v této souvislosti přistoupit. V letošním roce má ČSSD naplánovaáno ušetřit 55 milionů korun. Spořit bude mimo jiné na volební kampani před podzimními krajskými a senátními volbami.

   Podle předsedy ČSSD Buslava Sobotky nad způsobem šetření probíhala diskuse, a nakonec získal podporu schválený návrh, který má dvacet bodů. Podle některých informací, má sociální demokracie za úvěr ručit Lidovým domem.

   Spořit bude strana také na provozních výdajích, ale tak, aby se to nedotklo schopnosti strany komunikovat s občany. Šetřit bude ČSSD také v personální oblasti, a to takovým způspbem, aby to bylo přijatelné pro krajské a okresní organizace. Na druhou stranu se také bude ČSSD snažit zvýšit své příjmy.

   Sobotka se také kritizoval smlouvu s Altnerem, kterou podesal bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman, která podle jeho slov nikdy neměla být podepsána. Navíc se podivil nad rozhodnutím Městského soudu v Praze, který podle jeho názoru nezohlednil skutečnost, že Altner dvanáct let protahoval soudní řízení.

   Altner vyhrál soud s ČSSD, kterou původně zastupoval ve sporu o sídlo strany. ČSSD má zaplatit částku přes 18,5 milionu korun, plus smluvní pokutu, která původní částku navýšila až na celkových 337 milionů. Jedinou možností obrany je pro ČSSD v současné době již pouze dovolání k Nejvyššímu soudu, které však nemá odkladný účinek na vyplacení částky.

Troz

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek