so20012018

Zpět Jste zde: Home Ekonomika Cameron se hájil před zákonodárci v souvislosti s Panamskými dokumenty

Cameron se hájil před zákonodárci v souvislosti s Panamskými dokumenty

15 CAMDavid Cameron, Britský premiér předstoupil před poslance,a to v souvislosti s aférou kolem svého majetku v offshoreových firmách. Již před tím zveřejnil také své daňové přiznání. Daňová přiznání zveřejnili i další významní britští politici. Cameron zároveň seznámil zákonodárce s plány na zavedení trestní odpovědnosti těch firem, které nezabrání svým pcovníkům v napomáhání daňovým únikům.

Britský premiér byl v uplynulých dnech terčem kritiky kvůli skandálu kolem Panamských dokumentů, které se týkají převodů peněz do daňových rájů. Cameron nejříve tvrdil, že žádný majetek v offshoreových firmách nemá, později přiznal, že s manželkou měl akcie ve společnosti svého zesnulého otce. Prodal je ale v roce 2010.

   Cameron prohlásil, že Britové mají právo vydělávat peníze v souladu se zákonem, a to samé právo má i offshoreový investiční fond jeho otce s tím, že je třeba rozlišovat mezi podnikáním a umělým krácením daní.

   Premiér se ohradil proti tomu, že proti jeho otci, byla vznesena hluboce urážlivá a nepravdivá obvinění. Řekl, že otcův fond byl založen za účelem podnikání, a nikoli neplacení daní. Zdůraznil, že podíl, který ve fondu měl, v roce 2010 se ziskem prodal, řádně zdanil v Británii.

   Své daňové přitnání zveřejnil také ministr financí George Osborne, předseda opozičních labouristů Jeremy Corbyn i konzervativní londýnský starosta Boris Johnson.

   Osborne v roce 2014/2015 vydělal v přepočtu asi 7 milionu korun. jeho tým uvedl, že Osborne nikdy neměl žádné offshoreové prostředky a jeho příjmy jsou transparentní.

   Podle Corbyna platí pro bohaté a chudé odlišná pravidla a tvrdil, že vláda není schopna podniknout takovou akci proti daňovým únikům, která by zavedla stejná pravidla pro chudé i bohté. Británie je podle něj centrem globálního průmyslu odklánění daní.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek