19012018

Zpět Jste zde: Home Historie Slovinsko má nový zákon urychlující azylovou proceduru

Slovinsko má nový zákon urychlující azylovou proceduru

14 SLOVINSKOSlovinský parlament schválil zákon, který by měl urychlit vyřizování žádostí o azyl. Nově by tyto žádosti měly být posouzeny v co nejkratší době, zatímco dosud celý proces trval až několik měsíců.

Slovinskem od října prošlo zhruba půl milionu uprchlíků mířících do západní Evropy, ale o azyl v této dvoumilionové zemi požádalo pouze 460 osob a deset ho získalo, informovala dnes agentura Reuters.

"Celá Evropa je pod silným migračním tlakem, nacházíme se v bodě zlomu. (Evropská unie) teď potřebuje přijmout taková rozhodnutí, která umožní, aby se krize z roku 2015 neopakovala," řekla před hlasováním ministryně vnitra Vesna Györkösová Žnidarová.

Mnoho Slovinců se podle Reuters obává, že s tím, jak mnoho států západní Evropy zavírá své hranice, se počet imigrantů ve Slovinsku zvýší. V minulých týdnech se v zemi konalo několik protestních akcí před uprchlickými středisky v různých městech, podle demonstrantů ohrožují běženci národní bezpečnost.

Slovinsko spolu s Rakouskem, Chorvatskem, Srbskem a Makedonií v uplynulých dnech výrazně omezily počet uprchlíků, kterým umožňují překročit hranice. Tisíce lidí se v důsledku tohoto rozhodnutí nahromadily na řecko-makedonské hranici.

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek