so20012018

V případě, že státy EU nebudou přebírat zadržené migranty, tak ČR je pustí

15 DETENCEV případě, že ostatní státy EU nebudou přebírat zadržené imigranty od ČR zpět,tak Česko tyto cizince propustí z detenčních zařízení. Navíc podmínky v centrech nesmí odporovat lidské důstojnosti. To znamená, že zadržení běženci by měli dostat mimo jinéprávní pomoc, aby se mohli bránit vyhoštění. Tento podnět rady pro lidská práva schválila vláda, avšak nepřijala deset pravidel pro zacházení s dětskými uprchlíky

   S těmito návrhy přišla rada již v loňském roce, v době, kdy byla tato zařízení přeplněna. Současný stav je takový, že ve třech centrech s celkem 1030 místy je 88 migrantů. Imigranti by měli žádat o ochranu v první zemi EU, do níž vstoupili, proto ČR ty které zadrží, vrací do státu, ze kterého přišli.

Loni od července do října se podařilo do Maďarska ze 1004 lidí předat 19 osob. ČR po vypršení lhůty migranty propouštěla s příkazem k vycestování.

   Rada se odvolává na rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, podle nějž státy i v době migrační krize musí zajistit důstojné podmínky. Navíc omezování svobody bez možnosti, že by jiné země cizince převzaly zpět, je zase v rozporu s evropskou úmluvou o ochraně lidských práv. 

   Podle návrhu by vnitro mělo zajistit pravidelné návštěvy právníků v centrech, protože toto poradenství nyní poskytují hlavně dobrovolníci.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek