ne19112017

Zpět Jste zde: Home Komentáře Nespravedlnost s požehnáním státu: ČSSD a mnozí další politici vidí problémy až ve chvíli, kdy se do nich sami dostanou

Nespravedlnost s požehnáním státu: ČSSD a mnozí další politici vidí problémy až ve chvíli, kdy se do nich sami dostanou

15 CHOVANECPravomocný rozsudek, ve sporu mezi sociální demokracií a právníkem Altnerem vedl vedoucí představitele této strany k několika vyjádřením, která stojí za pozastavení.

ČSSD vidí problémy, až když se jí to týká

   Tvrdí totiž, že rozsudek je podivný v tom smyslu, že Altnerovi přiznal vyplacení smluvní pokuty za šestnáct let trvání soudního procesu, přičemž to byl údajně právě Altner, kdo celé projednávání různými způsoby obstruoval a tak protahoval.  Dále tvrdí, že je neobvyklé, že mají tak krátký čas na zaplacení tak velké sumy 337 milionů korun. A také se podivují nad dobou trvání samotného procesu s tím, že by soudy měly soudit rychleji.

   To všechno může být pravda. Tím se ale na tomto místě nechci zabývat.

Utrpení bezejmenných je nezajímá

   Problém totiž vidím v tom, co a kdy ČSSD tyto výtky říká. Totiž ve chvíli, kdy se to týká právě jí. Ovšem že zde celá desetiletí stejnými problémy s požehnáním a za asistence státu, trpí tisíce běžných bezejmenných lidí, to dosud ČSSD, a ani jiným parlamentním stranám, zřejmě příliš nevadilo.

   Je přece běžné, že z několika dlužných stokorun nebo tisícovek, jsou na konci rozsudky a exekuce ne deseti, statisíce a dokonce miliony korun, zabavování aut, bytů, chat a domů. To ovšem pro politiky ČSSD zřejmě problém není. To mluví o spravedlnosti, o tom, že dluhy se musí platit, že každý je zodpovědný za svůj život a podobné floskule.

Běžný člověk se nemůže bránit

   Nezajímá je, že mnoho lidí, kteří ale nemají možnost rychle sehnat peníze jako velká strana, ani prostředky na prvotřídní právníky, je vystaveno stejným ústrkům. Někdy z jejich vlastní viny, která je ale většinou neporovnatelně menší, oproti tomu, co se jim potom děje s požehnáním a dokonce za spolupráce státu a jeho orgánů. Mnohdy ale bez vlastní viny, kdy jsou do problémů zataženi někým jiným.

   Například v případech, kdy si někdo u firmy objedná službu nebo zboží, a pak odstoupí od smlouvy, protože zjistí, že nedostal to, co chtěl, nebo ne v té kvalitě, kterou požadoval. A když takový člověk odstoupí od smlouvy, nebo od ní chce odstoupit, a snaží se komunikovat s firmou, tak ta vůbec nereaguje. Nicméně stále požaduje splátky, žaluje zákazníka, požaduje penále a často vyhrává, předává věc exekutorovi a dotyčného zničí.

Občan jako rukojmí a otrok

   Nebo v případech, kdy si různé instituce stanovují zcela libovolně vysoká penále a smluvní pokuty za služby, bez kterých není možné v dnešní společnosti existovat. Banky, u kterých musí mít ze zákona účet každý, kdo chce manipulovat s obnosy nad určité částky. Pojišťovny, u kterých musíte mít ze zákona pojištění auta, nebo u firem majetku a podobně. Mobilní operátoři, bez kterých není možné de facto pracovat, exekutoři, firmy dodávající elektřinu a další.

   Takzvaný klient nemá vůbec žádný vliv na výši pokut a penále. Není partnerem, ale rukojmím, otrokem. A soudy proti takovým kolosům jsou pro běžného člověka téměř nemožné. Existují dokonce retězce, které jsou založeny na tom, dostávat lidi k nákupům nebo půjčkám, které nemohou splatit, a pak jsou prostřednictví cého tohoto řetězce obráni úplně o všechno, lidsky, profesně, společensky a zdravotně zničeni a nakonec vyplivnuti na ulici, do blázince, nebo rovnou do hrobu. Ani to ČSSD a politické strany nezajímá a nic s tím nedělají.

Čí je to vina?

   A co se týká délky soudního procesu. Vždyť ČSSD se podílela na mnoha vládách, je trvale v parlamentu. Tak čí je to vina?

   Je to podobný příběh, jako když byl zatčen bývalý hejtman David Rath, který, když se dostal do vězení, najednou zjistil, že tam jsou špatné podmínky. Do té doby ale, než se ho to začalo týkat, ho to vůbec nezajímalo.

Až se zapomene, bude zase všechno v pořádku

   A vypadá to, že až se tato kausa ČSSD přežene, zase na to všichni zapomenou, a budou tvrdit, že všechno je v pořádku, nespravedlnost zase bude nazývána spravedlností, zatímco okolo tisíce lidí trpí a nemají žádné dovolání a pomoc.

Jan Kordač

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek