ne19112017

Zpět Jste zde: Home Komentáře Těšíte se na uzdy a náhubky? Naše jízda z kopce se zrychluje

Těšíte se na uzdy a náhubky? Naše jízda z kopce se zrychluje

Tempo omezování svobody, tempo sevření lidí státem, tempo propadání do nesvobody se zrychluje. Jen tento jeden týden: Znárodnění části vkladů na Kypru – věc dosud nevídaná. Znaly ji jen občané někdejších komunistických diktatur. Teď o tom rozhodli ministři financí eurozóny. Dále nápad Evropského parlamentu, který hodlá regulovat – tedy určovat zákonem – příjmy (zatím ve formě odměn) manažerům investičních fondů. Už dříve prosadil regulaci příjmů bankéřů.

Potlesk závistivců, že tihle lidí jsou stejně bohatí až moc, takže ani nezchudnou, není na místě. Přesně na takové nejnižší pudy sázeli bolševici. A vycházelo jim to. Díky nejnižším pudům zvítězili. Ulice jim tleskala, jak prímovně a „spravedlivě“ nasazují uzdu bohatcům, a jednoho dne se celá zem probudila s nasazenými uzdami …a náhubky.

Pro každý ze zmíněných kroků existují podle jejich navrhovatelů takzvané dobré důvody a úmysly. Samozřejmě – kdyby neexistovaly, nikdo by nic podobného nenavrhl. Ale jen připomínám, že každá cesta, která kdy vedla do katastrofy, byla vždy dlážděna dobrými důvody a úmysly. Ty měli dokonce i bolševici a náckové.

Likvidace naší svobody nabývá na intenzitě. A my s tím neděláme vůbec nic. Proto si aspoň zapamatujme tuhle dobu. Budeme si o ní za pár let tajně, s nasazenými uzdami a náhubky, v hospodě šeptat: „Jo to byla ta doba, kdy jsme s tím mohli ještě něco udělat. Teď už to holt nejde. Tehdy jsme se na to ale vyprdli, protože se nám nechtělo…, báli jsme se…, nebo nám to bylo prostě úplně buřt.“ Zapamatujme si tuto dobu, abychom mohli svým potomkům vyprávět, jací jsme to byli (zase) slepí, hluší a líní troubové.

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek