19012018

Zpět Jste zde: Home Lidé Clintonová vyhrála nad Sandersem nominační souboj demokratů v Jižní Karolíně

Clintonová vyhrála nad Sandersem nominační souboj demokratů v Jižní Karolíně

13 CLHillary Clintonová vyhrála nad svým soupeřem Berniem Sandersem nominační souboj demokratů v Jižní Karolíně, uvedly dnes agentury AP a Reuters.

Bývalá americká ministryně zahraničí byla favoritkou. Jednalo se o poslední demokratické primárky před nadcházejícím klíčovým superúterým, kdy se stranický výběr kandidátů pro prezidentské volby uskuteční v 11 amerických státech najednou.

Sanders podle Reuters krátce po oznámení předběžných výsledků Clintonové poblahopřál k vítězství.

V Jižní Karolíně se jedná o Clintonové třetí vítězství ze čtyř prvních nominačních soubojů demokratů. Upevnila tak podle Reuters roli favoritky k zastupování Demokratické strany v prezidentských volbách 8. listopadu.

V Jižní Karolíně se volilo poměrným systémem: 53 jihokarolínských delegátů si tedy oba demokratičtí uchazeči o prezidentskou nominaci rozdělí podle procenta získaných hlasů. V rámci celých USA díky hlasům nevolených superdelegátů vedla před hlasováním v Jižní Karolíně někdejší první dáma nad Sandersem již poměrem 502 ku 70. K získání demokratické kandidatury na prezidentský úřad je třeba nejméně 2382 delegátů a superdelegátů.

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek