19012018

Zpět Jste zde: Home Lidé Berlínská policie u německého poslance za Zelené našla drogy

Berlínská policie u německého poslance za Zelené našla drogy

14 KRYSTALNěmecká policie v Berlíně nalezla u poslance opoziční strany Zelení Volkera Becka drogy, údajně pervitin. Zákonodárce v reakci na případ oznámil rezignaci na některé své posty, parlamentní křeslo si ponechal.

"Tímto dávám k dispozici funkce mluvčího své frakce pro vnitřní a náboženského záležitosti a předsedu německo-izraelské parlamentní skupiny, které mi frakce propůjčila," uvedl Beck v prohlášení na svém webu Beck. Napsal také, že vždy zastával liberální politické postoje k drogám.

Bulvární list Bild dnes napsal, že drogy byly u poslance nalezeny v úterý během policejní kontroly. Policie povahu drog neupřesnila, uvedla jen, že to bylo 0,6 gramu podezřelé návykového látky. Podle informací Bildu to byl pervitin.

Tato syntetická droga je v německojazyčných zemích známá pod názvem crystal nebo crystal meth. Podle německých úřadů proniká pervitin do země téměř výhradně z českých laboratoří. Droga je nejvíc rozšířená v Sasku a v Bavorsku, které s Českem sousedí, stále častěji se ale objevuje i v dalších spolkových zemích a ve velkých městech.

Pětapadesátiletý Beck je poslancem od roku 1994. V letech 2002 až 2013 byl šéfem parlamentní skupiny Zelených.

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek