po20112017

Zpět Jste zde: Home Lidé Soud v Saratově přijal k projednání žalobu na odvolání Putina

Soud v Saratově přijal k projednání žalobu na odvolání Putina

15 PUTINSoud v Saratově přijal k adlšímu posouzení žalobu od řadového občana na odvolání Vladimíra Putina coby nepřítel lidu z funkce prezidenta Ruska.

   Podle žaloby, kterou podal Nikolaj Sovorov, je potřepa Putina odstranit z funkce, za rozkradení země, přátelství s oligarch, zbídačení ruského lidu, obohacování bankéřů a zlodějských miliardářů.

   Před časem se pokoušel podobnou žalobu podat opoziční předák Alexej Navalnyj u soudu v Moskvě, a to kvůli údajnému porušování protikorupčního zákona. Avšak soud tehdy odmítl žalobu přijmout s odvoláním na nedotknutelnost hlavy státu, která je zaručenou ústavou.

    N. Suvorov podal původně žalobu již 11. března, ale soud ji nepřijal, protože žalobce nepřiložil návrh verdiktu. Po odstranění této vady však soud návrh přijal k dalšímu posouzení. Podle rozhodnutí soudu by se měl Putin vyjádřit do 25. dubna a předběžná žaloba by se měla projednávat 28. dubna. Žalobce má do té doby předložit důkazy prokazující oprávněnost jeho požadavku.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek