so20012018

Zpět Jste zde: Home Lidé Demokrati Sanders a Clintonová se navzájem označují za neschopné zastávat úřad prezidenta

Demokrati Sanders a Clintonová se navzájem označují za neschopné zastávat úřad prezidenta

15 SANDERSDemokratická kandidátka na prezidenta USA Hillary Clintonová považuje svého soka v souboji o stranickou nominaci Sanderse za nepřipraveného pro práci v Bílém domě. Clintonová tvrdí, že vermontský senátor má problémy odpovídat na kladené otázky. Sanders na druhou stranu zpochibňuje ambice oprávněnost Clintonové na prezidentský úřad tím, že upozorňuje na podivné zájmové skupiny, které na její kampaň přispívají. 

   Viceprezident Biden však oba kandidáty označil za plně kvalifikované pro funkci hlavy státu.

   Clintonová uvedla, že Sanders není schopen odpovídat na otázky, jaké jsou jeho plány. Nedokázal prý upřesnit své postoje v zahraniční politice a také záměr na regulaci Wall Streetu.

   Podle Sanderse se Clintonová přijímáním desítek milionů dolarů z Wall Streetu a ze zvláštních zájmových fondů na svou kampaň či podporou někdejší americké vojenské intervence v Iráku diskvalifikovala z boje o prezidentský úřad. Někteří jeho kritici však tato slova označili za projev sexismu, který by prý vůči muži nevznesl.

   Bill Clinton následně řekl, že jeho manželka musíí v kampani čelit odlišným standardům a že takové chování Sanderse vychází z podvědomí. Podle některých interpretů tím naznačil, že Clintonová čelí předsudkům, protože žena. Sanders reagoval tím, že oceňil Clintona za to, že je jeho psychoanalitikem.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek