po20112017

Zpět Jste zde: Home Obrana

Netanjahu oficiálně potvrdil, že Izrael podniká letecké údery v Sýrii

15 IzraelPremiér Benjamin Netanjahu oznámil, že Izrael podnikli desítky leteckých úderů v Sýrii a to s cílem zabránit pašování zbraní radikálů z libanonského síitského hnutí Hizballáh. Oficiálně tak potvrdil, o čem se před tím neoficiálně hovořilo.

Číst dál...

USA vyslaly do Evropy 12 stíhaček F-15 na podporu NATO

15 F 15Na podporu NATO v reakci na počínání Ruska ve vztahu k Ukrajině vyslaly Spojené státy do Evropy 12 stíhaček F-15C. Informovalo o tom Velitelství ozbrojených sil USA pro Evropu (EUCOM). Akce má být provedena v rámci operace Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání).

Číst dál...

Ministr obrany USA Carter používal po celý rok osobní e- mail k pracovním záležitostem

   14 CARTERMinistr obrany USA Ashton Carter téměř rok používal svou soukromou e-mailovou schránku pro vyřizování služebních záležitostí.A to až do loňského prosince. Stovky Carterových e-mailů, zveřejnilo americké ministerstvo obrany.

Číst dál...

Rusko začalo se stahováním hlavních vojenských sil ze Sýrie

14 SURusko začalo se stahováním hlavních vojenských sil ze Sýrie. Stalo se tak den po té, co tento krok oznámil a nařídil Ruský prezident Vladimir Putin. Podle jeho slov byly splněny základní úkoly, které byly předem určeny.

Číst dál...

EU selhala v migrační krizi a Makedonie musí platit za její chyby

14 IVANOVMakedonie je donucena platit za chyby Evropské unie během současné migrační krize. V rozhovoru s německým deníkem Bild to prohlásil makedonský prezident Ďorge Ivanov. Současnou osmadvacítku obvinil z toho, že selhala pokud jde o předjímání velikosti uprchlické vlny směřující přes Turecko.

Číst dál...

Do Iráku se z Německa vrací 3000 běženců měsíčně, tvrdí Merkelová

14 ANGOLDo Iráku se z Německa vrací každý měsíc kolem 3000 běženců a jejich počet neustále roste. Uvedla to německá kancléřka Angela Merkelová. Do Německa loni přišlo téměř 1,1 milionu běženců především ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu.

Číst dál...

Připravenost na imigraci prověří cvičení ve středních Čechách a na rakouském pomezí

14 CHOVANECPřipravenost na případnou migrační vlnu většího rozsahu prověří dvě cvičení ve Středočeském kraji. První se bude konat 12. dubna a půjde o podobný typ cvičení, jako bude v úterý na česko-rakouském pomezí. Další akce se připravuje na září a kromě migrace bude jejím tématem i ochrana vodních zdrojů.

Číst dál...

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek