so20012018

Zpět Jste zde: Home Obrana Netanjahu oficiálně potvrdil, že Izrael podniká letecké údery v Sýrii

Netanjahu oficiálně potvrdil, že Izrael podniká letecké údery v Sýrii

15 IzraelPremiér Benjamin Netanjahu oznámil, že Izrael podnikli desítky leteckých úderů v Sýrii a to s cílem zabránit pašování zbraní radikálů z libanonského síitského hnutí Hizballáh. Oficiálně tak potvrdil, o čem se před tím neoficiálně hovořilo.

   Izrael se vždy snažil v Syrské krizi vystupovat neutrálně, ale vždy dával najevo, že udělá vše pro to, aby zastavil dodávky zbraní extremistům z Hizballáhu.

   Netanjahu to oznámi při příležitosti návštěvy vojáků na okupovaných Golanských výšinách poblíž hranice se Sýrií. Premiér však neuvedl, o jaký druh úderů se mělo jednat.

   Stát Izrael uvítal dosažení příměří v Sýrii, ale vyhradil si právo zaútočit proti případným hrozbám ze strany Hizballáhu, který kontroluje jižní Libanon a jeho bojovníci bojují v Sýrii na straně prezidenta Bašára Asada.

   Izrael má na jedné straně obavy z islamistů, kteří bojují proti vládním silám prezidenta Asada, tale také z milicí Hizballáh, které jsou podporovány Íránem.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek