po20112017

Zpět Jste zde: Home Politika Na Floridě triumfovali Trump a Clintonová

Na Floridě triumfovali Trump a Clintonová

14 TRPrimárky republikánů na Floridě podle průběžných výsledků vyhrál miliardář Donald Trump. Porazil tak Marka Rubia, který je na Floridě doma. Demokratické primárky na Floridě podle všeho vyhrála bývalá první dáma USA a exministryně zahraničí Hillary Clintonová.

Oba zjevní vítězové floridských primárek byli předem považováni za favority. Po sečtení necelé čtvrtiny procent hlasů jich měl Trump na Floridě na svém kontě přes 45 procent a Rubio kolem 27 procent. Pro oblíbence republikánského hlavního proudu a floridského senátora by porážka podle pozorovatelů mohla být poslední etapou kampaně.

Třetí na Floridě skončil konzervativní texaský senátor Ted Cruz, který si podle dílčích výsledků připsal necelých 16 procent hlasů.

Na Floridě jde o 99 delegátů celostátní nominační konference, která bude v létě rozhodovat o republikánském uchazeči o křeslo amerického prezidenta. Florida tak je hlavní trofejí úterních stranických primárek v USA.

Florida patří mezi státy, kde se hlasy republikánských delegátů přidělují pouze vítězi. Celkem se podle tohoto pravidla rozděluje 174 delegátů z úterních republikánských primárek a volebních shromáždění - 99 na Floridě, 66 v Ohiu a devět na Severních Marianách.

Mezi demokraty v úterý porazila na Floridě Clintonová svého levicovějšího soupeře Bernieho Sanderse. Po sečtení zhruba 30 procent hlasů jich měla na své straně 65 procent.

 

 

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek