ne19112017

Zpět Jste zde: Home Politika Rusko popřelo zprávu, že se dohodlo s USA na Asadově odchodu ze Sýrie

Rusko popřelo zprávu, že se dohodlo s USA na Asadově odchodu ze Sýrie

14 BASARRusko a USA se údajně dohodly, že umožní syrskému prezidentu Asadovi odchod do ciziny a to v rámci jednání o politickém řešení konfliktu v Sýrii. To alespoň napsal panarabský list Al-Haját, Avšak Moskva tuto zprávu ihned popřela.

   List, který je čtený v diaspoře Arabů na Západě a vychází také v blízkovýchodních zemích, to uvedl s odvoláním na nejmenovaný diplomatický zdroj. Podle něj  už o dohodě týkající se Asada informoval arabské partnery ministr zahraničí USA John Kerry. Zároveň prý však uvedl, že čas a politický kontext jsou zatím nejasné. 

   Podle Kremlu však Al-Haját zveřejnil informaci, která se nezakládá na realitě. Podle mluvčího Dmitrije Peskova Rusko, na rozdíl od jiných zemí, vede debatu o tématu sebeurčení jiných zemí diplomatickými cestami, a nepoužívá žádné jiné postupy.

   Rusko od žáří minulého roku mu pomáhá v mimo jiné vojensky vyřešit situaci  v Sýrii. Podle Syrského prezidenta nebude problém dohodnout se na vládě národní jednoty, ve které by měli být zastoupeni i zástupci opozice. Asad se zároveň domnívá, že novou ústavu by bylo možné sestavit během několika týdnů. Podle opozice ale žádná vláda v Sýrii nebude legitimní, v prezidentském úřadě zůstane Asad. 

   Z Asadových výroků ale není zcela jasné, zda chce být součástí přechodné vlády. Pdle mluvčí Bílého domu Josha Earnesta je však pro USA nepřijatelné, aby Asad byl do nové vlády zapojen.

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek