čt18012018

Americká policie zadržela u Kapitolu asi 400 demonstrantů, požadovali reformu volebního systému

15 KAPITOLVíc než 400 demonstrantů zadržela americká policie ve Washingtonu. Ti se protestovali před Kapitolem, který je sídlem Kongresu. Většina lidí byla zadržena kvůli nezákonnému shromažďování. 

Číst dál...

Erdogan varoval EU, že pokud nebude plnit závazky, pozastaví dohodu o imigrantech

15 ERDOGANTurecký prezident Recep Tayyip Erdogan varoval EU, že pokud nebude plnit své závazky ohledně smlouvy o migraci, odstoupí Ankara od dohody. Podle Erdogana zatím EU nesplnila žádný ze slibů, a Turecko živí ze svého rozpočtu tři miliony uprchlíků.

Číst dál...

Významný šíitský duchovní Sadr vstoupil do uzavřené vládní "zelené zóny" v Bagdádu

   14 SADRVýznamný šíitský duchovní Muktada Sadr vstoupil do přísně střežené "zelené zóny" v Bagdádu, ve které jsou budovy vlády, parlamentu a dalších úřadů. Jedná se o pokračování protivládních protestů, které Sadr svolal minulý týden před zónou, kterou označuje za baštu korupce.

Číst dál...

Rakouská vláda vyzvala Německo, aby podpořilo uzavření balkánské imigrační cesty

14 AURakouská vláda vyzvala Německo, aby jasně podpořilo uzavření balkánské migrační trasy. Německá kancléřka Angela Merkelová by podle svého rakouského kolegy Wernera Faymanna měla uprchlíkům vzkázat, že si nemohou vybírat zemi, která jim poskytne ochranu.

Číst dál...

Slovenská pravice vládu nesestaví, SNS odmítla a Most-Híd připustil možnost jednání s Ficem

14 FICIKPravicové strany na Slovensku nevytvoří širokou koalici, která by byla jedním z řešení patu po parlamentních volbách v zemi. Nacionalistická Slovenská národní strana (SNS), která sehrává klíčovou roli při vzniku nového kabinetu, odmítla případnou koalici s dalšími pěti stranami pravého středu.

Číst dál...

Europoslanci jsou ohledně dohody s Tureckem skeptičtí

14 PAREuroposlanci na svém zasedání ve Štrasburku kritizovali předběžnou dohodu s Tureckem o vracení migrantů, která vznikla na pondělním summitu lídrů EU a Ankary. Podle levice jde o morální selhání a obchod s lidmi, rizika dohody ale vidí i pravice, podle níž přesto může jít o schůdné řešení současné migrační krize.

Číst dál...

Trump vyhrál republikánské primárky v Mississippi

14 DTMiliardář Donald Trump vyhrál republikánské primárky ve státě Mississippi. Druhý skončil ve státě na jihu USA podle odhadů texaský senátor Ted Cruz, nad nímž Trump vede i v celkovém součtu.

Číst dál...

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek